Menu

3 x „przeciw” dla tabletek odchudzających

0 Comments


Popularność tabletek na odchudzanie jest dzisiaj ogromna. Niestety. A to z tego względu, że tak naprawdę, preparaty te nie niosą ze sobą nic dobrego. Oto trzy główne powody, dla których odradzam każdemu tabletki na odchudzanie. Powodów jest znacznie więcej, ale cała lista zajęłaby znacznie więcej miejsca i prawdopodobnie, wywołałaby u Ciebie mocno niekorzystny stan emocjonalny.

Po pierwsze, tabletki deregulują metabolizm. W jaki sposób chcesz uzyskać pożądaną sylwetkę, jeżeli cykl twojego trawienia jest kompletnie rozstrojony? Miej to na uwadze. Dieta – jak najbardziej, ale nie tabletki.

Dodatkowo – tabletki mogą uzależniać. Tu już mamy do czynienia z poważnym czynnikiem psychologicznym. A wiadomo jak to z uzależnieniem. Przyjmujesz coraz większe dawki. Prosta kalkulacja – większa dawka, większy bałagan w organizmie.

No i po trzecie – niepożądane reakcje. Problemy z zasypianiem, rozdrażnienie, apatia. Kompletny rozstrój Twojego funkcjonowania. Zdecydowanie zbyt duże ryzyko. Jeśli chcesz schudnąć, wybierz się do dietetyka albo sama zmień swoje żywieniowe nawyki. No i ruch, pamiętaj o ruchu. Bez niego, nie ma szans na to, żebyś dostrzegła jakiekolwiek zmiany. Zacznij od zmiany myślenia, wtedy reszta przyjdzie łatwiej.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *