Menu

Korzeń mniszka lekarskiego – na czym polega jego fenomen?

0 Comments


Najnowsze badania potwierdzają, że mniszek lekarski może stać się bezcennym wsparciem w walce o zdrowie. Dieta, w której dodatkowo pojawiać się będą herbatki i suplementy z tą rośliną, pomoże głównie tym, którzy obawiają się chorób nowotworowych. Co warto wiedzieć na temat mniszka lekarskiego i jego niezwykłych właściwości?

Syrop z mniszka lekarskiego znany jest od dawna, względną nowością jest jednak korzeń tej rośliny. Jak wynika z badań, korzeń mniszka lekarskiego może pomagać w walce z chorobami nowotworowymi, może też na bieżąco wspierać naturalną odporność naszego organizmu. Wielką zaletą korzenia mniszka lekarskiego jest to, iż ma on silne działanie moczopędne. Dzięki temu skutecznie oczyszcza on organizm i uwalnia nas od wielu niebezpiecznych dla zdrowia toksyn. Korzeń z mniszka lekarskiego pomaga też w oczyszczaniu wątroby – narządu bardzo ważnego dla ogólnego stanu zdrowia każdego człowieka. Walory lecznicze mniszka lekarskiego powinny też docenić te osoby, które zmagają się z alergiami lub ze zbyt wysokim stężeniem cholesterolu.

Mniszek lekarski, a raczej jego korzeń, może nam też dostarczyć wielu cennych dla zdrowia witamin i minerałów. Jest to cenne źródło żelaza i kwasu foliowego, a także witamin A oraz C. Dzięki takim dodatkom, jak korzeń mniszka lekarskiego, nasza dieta stanie się bardziej wartościowa, a my będziemy się mogli cieszyć lepszą formą.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *